Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak jsem studoval na zkoušku

17. 01. 2013 15:05:00
Měl to být poslední test letošního zkouškového. Hovno. Naši milí učitelé mě poslali ještě na jeden opravný na začátku února a na druhý 2 hodiny po zkoušce. Takže budou krásný dva dny.


15.1
.
16:20

Stáhnul jsem si pár prezentací, ze kterých by to mělo být. On snad není ani skoro žádný jiný materiál. Jenom pár zápisků od studentů na borci, ale na ty bude čas večer před testem. Otevřel jsem první. 39 slidů. What?? Je tam sice pár úvodních a pár obrázků, ale jestli jich mám mít ještě dalších 14, tak jsem na to zvědavý. Vzhledem k tomu, že se mi chce trošku spát (určitě to nebude způsobenou tím, že jsem v noci spal 5 hodin a noc předtím vůbec), tak do sebe kopu první energiták. Crazy Wolf z kauflandu za bura. Naštěstí jich mám připravených půl tuctu, zítra když tak doplním. Jde se na to.

18:02
Peníze. Ač poměrně příjemné téma, je to taková nuda. V kuchyni jsem našel nějaký nový kafe, tak jedem první šál...spíš hrnek. Navíc přišla mamka se zprávou, že druhý byt, kde jsem plánoval být zítra je celý rozkopaný, díry ve zdech, cihly a stěny po celé chodbě a zítra možná instalatéři předělávající trubky. Krásný vyhlídky.

19:27

Brácha měl nějaký připomínky, takže jsem rychle, asi během deseti minut stačil odehrát pár kol na webgame, trošku porubat nepřátelskou alianci. Drobná rozptýlení jsou holt pro mozek potřeba, jelikož při dlouhé monotónní aktivitě si sám začne vymýšlet nějaká rozptýlení. Takže šupky, a po deseti minutách hurá na rizikové úvěry.

20:19

Hurá, večeře. Alespoň na chvíli se toho zbavím a dám očím zase trošku klidu.

20:58
A v televizi, která zrovna běžela, v tu dobu dávali Tomy Lee Jonese, tak jsem si řek, že aspoň počkám do první reklamy. Ohodnotil bych to jako středně dobou nereklamovost, ovšem na novu to bylo poměrně dlouho.

21:46
Chtěl jsem se kouknout na internet, abych si ujasnil jeden pojem. Zapnu prohlížeč a první co na mě vybafne je facebook. Sakra!! Měl bych si vypnout automatickou obnovu. 2 new messages a 13 new nottifoactions. A skoro všechno se týká školy. Testy, otázky, otázky ohledně testů, nebo aspoň nadávky na tu školu.

22:09

Tak jsem konečně našel to, pro co jsem sem původně šel.

23:27
Zdá se, že moje efektivnost učení se pohybuje někde na úrovni mezi ukrajinským dělníkem a prvním parním motorem Jamese Watta. Čumim do toho, jako by to bylo boží zjevení a nestačím se divit, co se tu všechno objevuje. Bohuže je to skoro všechno v PDF, takže mi tu neběhají a nepřilétávají ty různé nadpisy. Jsou mrtvý jak rakousko-uherský voják.

16.1.

0:14

Chtěl jsem si zajít na záchod a málem jsem hodil držku, jak tu mám přeseděnou nohu. Už jsem projel asi šestý hodinový mix na youtubku. (k tomu se musí přičíst vždycky tak jedno, dvě videjka, nebo songy, který mi to automaticky nabídne, nebo si je náhodou vybavím ve spojitosti s tím, co zrovna čtu. Naposled to bylo „The end“ od The Doors. This is the end. My only friend, the end.

0:32

Došel další mix. Zjistil jsem, že snad všechny hodinový mixy se slovy „epic music“ v názvu jsem už projel. Některý i dvakrát. Je načase bud změnit druh, což se nedoporučuje, protože skladby bez textu mají jednu výhodu, nemusí se nad textem přemýšlet. Takže asi poslední čtyřicetiminutový a pak přejdeme na 3-5ti hodinové.

1:01

Co je to tady za sprostá slova? Tady na mě bafaj furt nějaký cizí názvy. ROA, IPO, Credit Default Swap. Kdo se v tom má k čertu vyznat? Zvláště, v tuhle dobu. Zjistil jsem, že to kafe s energizákem odpoledne pomohly a zatím nemám usínací nálady. Ale ty přijdou, toho se nebojím. Pro mě nejlepší systém si to psát. Různě ve zkratkách a mind-mapech to přepisovat, takže jsem zjistil, že to ubíhá mnohem pomaleji, než jsem předpokládal. Není to dobrá zpráva, jelikož teď budu muset jet asi rychleji, a tim pádem víc přeskakovat a mín vnímat. Jestli to ještě jde.

1:35

Otevírám další prezentaci, už ani nevím kolikátou. Jo vlastně vím. Sedmou, jelikož se mi to tady zobrazují všechny najednou v readru. Oni jak maj všechny stejnou strukturu, motiv, písmo a barvy, tak už ani neregistruju změny. Kdyby byla aspoň každá jiná. Počkat, tahle vlastně je, protože jí dělal někdo jiný, ale ty další už budou určitě zase stejný jako předtím. Pomalu začínám vyhledávat jakoukoliv vedlejší aktivitu. Posledních 26 slidů, asi tak hodina a nějaký drobný a půjdu si lehnout.

1:39
Nevím, proč už podruhé sjíždím dlouhou noc od našeho kulturního dědictví.

1:42

Ani nad tím nemusím přemýšlet a hlavou mi projíždějí myšlenky na aktuálnější text, ani nad tím nemusím moc přemýšlet.

Dlouhá noc,

Se školou se zas sr...

Hodně dlouhá noc

Nikdo z nás nejde spát

Zápočet mít, je to chci nejvíc,

A kafe dáme právě teď

Dlouhá noc

Čtu to tak nastokrát

Hodně dlouhá noc

Nikdo furt nejde spát

Aspon dvojku mít, je to chci nejvíc

A další kolo právě ted začíná

2:09

Tak tohle byla docela rychlá úderná prezentace. Akorát se bojím, že když tu bylo hodně jednotlivých bodů, že mi bude trošku chybět některé vysvětlující proměnné. Ale co. Co tu mám, to jim když tak napíšu. Stejně si to nezapamatuju.

2:10

Řízení rizik na Kapitálových trzích

2:27

Začíná se dostavovat slibovaná únava. Moje mezní produktivita učení se dostává pod mezní časové náklady, a tudíž jsem zkonstatoval, že si jdu na chvíli lehnout. Zítra to bude delší. Bude muset být. Budík zazvoní za pět hodin, pět minut. To nejsou moc nadějný vyhlídky....

7:37

Ta malá proradná bestie bestie fakt zvoní!! A zvoní nahlas!!! Ha. Vymyslel jsem, jak jí přelstím. Vypnu jí a peřídim na 9:00. Získám další skoro hodinu a půl spánku. To nejsou špatný vyhlídky.

9:00

Byly. Ta hodina a půl trvala ve skutečnosti asi deset minut. Odložil jsem ho.

9:02

Sakra! Zapomněl jsem, že to odložení bylo jen na dvě minuty. OK. Je na čase konečně vstát. Jenom se otočím na druhou stranu, zamhouřím očko...

11:03

Kurva!!! Co to bylo zase za časovej paradox!! Člověk na 2 minuty zavře oči a najednou je víc o 2 hodiny?? Nedá se nic dělat. Studentská snídaně – nescafé – a jde se zase na úvěrová rizika. Už se nemůžu dočkat.

11:12

Nemá to cenu. Asi si dám rovnou i oběd. Jediné, co jsem v lednici našel, byla vajíčka. No, když se k tomu přidá zbytek šunky, čtyři druhy koření, kotel cibule, nějaká kukuřice... ono to dostane docela zajímavý tvar a obraz.

11:43

OK. Tak se na to zase vrhnu. Ale pěkně mě deptá, že už je půlka dne v hajzlu L

12:37

Zvoní u nás babička, že potřebuje houby na bramboračku k večeři.... no aspoň jsem si odpočinul tak na 7 minut, než jsem je v kuchyni mezi starými rohlíky na strouhanku a bylinkami na čaj našel.

13:21

Drobná přestávka na zkontrolování e-mailu Hele, nějaká nabídka dámských společenských šatů...co je sakra velikost 16? Třeba mi nějaká slečna odpoví. A nevypadaly špatně....náplně těch rób.

13:26

Ty svině na wg na mě zase zaútočili. Ale já jim to vrátím i s úrokama. Jenom rychle musim prodat vojáky a nakoupit jídlo. Ale rapidní pokles ceny vojclů mě nemile překvapil.

14:03

Tak už projel všechno, co nám posílal. Ideální čas začít hledat to, na co se bude v tom testu ptát.

14:07

Našel jsem nějaká zadání z minulých let. Každá třetí otázka je něco, co jsem za posledních skoro 24 nepotkal ani z jedoucího vlaku. Bůh mě zítra ochraňuj.

14:23

Mám hlad!!

15:11

Stále mám hlad!!

15:42

Ona je potřeba vyndat myčka...

15:47

...a vyhodit smetí...

15:53

...a uklidit na stole

16:03

Právě dorazil brácha ze školy, takže končí moje klidné učící období. Nastává ideální čas sbalit si svých pár švestek, rozuměj učení, a vyrazit ze základního tábora do výškového. Takže naházet pár věcí do báglu a hurá směrem na trmavaj.

16:42

Tramvaj jela, sice jsem jí musel dobíhat, ale chodník byl protažený, takže jsem se nepřizabil jako minule. A jelikož už jsem toho dneska proprokrastinoval víc než dost, není čas ztrácet čas a vybaluji otázky i v tramvaji. Přece jenom mám asi 20 minut a okolí znám nazpaměť. Navíc ve tmě není stejně nic vidět.

17:12

Tak jsem přijel do druhého bytu. No, jako po bitvě. Rychle zkouknu co nám tu všechno udělali a překopali (doslova) a můžu zase v klidu skočit na učení. Důležité je stanovit si časový harmonogram:
do 20:00 na plánu bankovnictví.

20:00 – 02:00: Ekonomie životního prostředí

02:00 – 04:30: Opět bankovnictví

4:30 – 6:00: Opět ekonomie životního prostředí
06:40: Odchod do školy

Musí se to střídat, aby daná mezní produkt dané látky se nedostal na příliš nízkou úroven, která by měla za následek častější ztrátu pozornosti.

19:00

Když tak koukám, co tu mám k jídlu, beru předposlední čínskou polívku a koukám na mail. Šest nových spamů. 4x vouchery, jeden fail delivery a jedna šance vyhrát ipad. Tentokrát mi to konečně musí vyjít!!

Dneska je 44 výročí upálení Jana Palacha. Na centrumu tomu věnovali jednu galerii a na seznamu se o tom ani nezmínili. To je mi pěkné uctívání národní historie.

20:01

Je čas na ty podělaný kytičky. Úrokových rizika a hypoték mám plný zuby.

20:04

Nejhorším tvorem pro ekologii je ekonom. A tohle prý vymysleli ještě dřív, než se na hradě objevil Vašek.

20:25

OK. Lezu na facebook. Ale výjimečně tam lezu, abych společně s dalšími ztracenými dušemi probral zítřejší otázky.

20:26

Otázky na chviličku počkaj.

21:08

Mor na něj na dřeváka!!
Dobry den,
test bude k nahlednuti v ramci prezkouseni ve ctvrtek po 10:30 v
mistnosti 331NB.

Takže jsem z toho pochopil, že my tam přijdeme, koukneme se, co jsme měli špatně, a on se nás na to rovnou zeptá. Hell Yeah!!!

21:55

Když ono je googlu takový úžasný logo....

22:08

....www.google.com/logos

22:11

OK. Kouknu se zas na pár slidů.

22:51

Ne!! To prostě nejde. Kdyby to aspoň nebylo tak nudný. Z konverzace jsem zjistil, že tomu nikdo nerozuméí, kamarádka u toho za dvě hodiny třikrát usnula a já si mizím pro energiták, jelikož tohle bude ještě dlouhý.

23:02

Super! Začíná mi hrát diskotéka přímo pod pokojem. Tohle bude delší, než jsem myslel.

23:47

Snad mi pomůže čokoláda

23:54

Nepomohla

17.1.

00:31

Jak tak přemýšlím nad Big Mac indexem, nejradši bych něco zakousnul. Ovšem není kromě pár brambor ve špajzu co.

00:41

Vítězství!!! Konzerva fazolí v tomatové omáčce!!

01:12

Přestávám se v tom orientovat.

01:27

Tak jsme se právě domluvili na alternativním plánu, že to zítra....teda dneska půjdeme zapít

01:30

Po asi dvacetiminutovém domlouvání je opět na čase vrátit se k učení.

01:40

Čumím do těch prezentací, do kterých jsem čuměl minulý týden, jediný rozdíl je, že je procházím trošku rychleji...

02:08

Tak jsem zjistil, co jsem měl předtím v testu špatně. Statickou a dynamickou efektivnost administrativních a ekonomických nástrojů v politice životního prostředí. Ale co to sakra vlastně je?? To si to jako mám vycucat z prstu? Asi ne...

02:13

Spadnul mi internet

02:29

Pomalu nastává čas začít se modlit k bohu

02:38

Internet se zase nahodil, tak jenom doufám, že to bůh pochopil správně a nevykašle se na mě za pár hodin s tím, že už mi dneska jednou pomohl.

02:57

Chtěl jsem si jít udělat čaj, a zjistil jsem, že nám pěkně teče kohoutek u umyvadla...napíšu si do seznamu, že je potřeba koupit a vyměnit novou baterii. Instalatér? Maybe.

04:09

Vypadá to, že jsem pochopil několik příkladů. Ještě pár hodin, než učitel vyvede z omylu.

04:22

Naprosto mě uzemnila výstižná spolužákova hláška „Myslim, že nám znechutili cokoliv zelenýho, co začíná na eko. Ani ekomod na notasu nebudu používat.“

04:48

Už dokonce ani ta diskotéka nehraje.

05:25

Soundtrack z Rockyho

05:54

Myslím, že můj ekologický život je ve hvězdách. Zbytek života strávím v kreditních kartách a default swapech

06:08

Vypadá to na sprchu a pak se uvidí. Ono utopit se ve vaně taky není úplně zavrženíhodná myšlenka


06:19

Ona i taková žiletka má něco do sebe

06:33

Myslím, že s těma skoro dvěma litry za noc jsem si pořádně protáhnul střeva a spláchnul žaludek. Posledním hrnkem zapíjím brufen, jelikož ta noc udělala svoje. Už na to kašlu. Maximálně ještě ve škole si o tom pokecáme, ale tady doma už ne.

07:05

Ideální čas na odchod. Ještě si pustím na YT „Road to hell“ a vyrazim.

PS: Bankovnictví zatím nevím, ale na trojec to projít mohlo a životko, tam jsem si trojec uhájil.

Autor: Vojtěch Urbánek | čtvrtek 17.1.2013 15:05 | karma článku: 9.33 | přečteno: 934x

Další články blogera

Vojtěch Urbánek

Krkonošský Survival.....aneb jak jsem brodil Labe, zlomil hůlky a naučil se spát za chůze

Existují krátké běžecké závody, kde jste do hodiny v cíli. Existují delší běžecké závody, kde jste za pět hodin v cíli. A existují závody, kdr když vystartujete v deset večer, tak ještě ve čtyři odpoledne druhého dne hledíte na pět kilometrů vzdálený kopec, kde doufáte, že bude konečně cíl. A Krkonošský survival je se svými dvaceti hodinami jedním z nich. Jedním ze závodů, kde se proti sobě postavil tým nováčků a amatérů a týmy několika násobných účastníků mistrovství světa.

24.3.2015 v 7:30 | Karma článku: 8.45 | Přečteno: 415 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Karel Ábelovský

Opravdu divné století

... nevím co moudrého napsat, nic moudrého mne totiž nenapadá - jsem jen plný pochopení, lásky a tolerance, chcete-li empatie ... a jen velký smutek zůstává v mých očích. Smutek nad naší společností, aby bylo jasno.

21.11.2017 v 15:20 | Karma článku: 6.76 | Přečteno: 159 | Diskuse

Iva Votočková

Čeští skeptikové bezdomovce na kávu nezvou

Na facebooku jsem narazila na hezký příspěvek. Autor příspěvku se v něm lidí ptá, zda by zaplatili kávu nebo třeba jídlo navíc. A převypravuje tam následující krátký příběh od Federica Felliniho a Vittoria De Sica.

21.11.2017 v 12:39 | Karma článku: 10.68 | Přečteno: 488 | Diskuse

Jitka Suchánková

Já se snad zhroutím

Přiletím do práce jak vichr. Tedy co mi to jen náledí a můj strach dovolí. Shodím kabát, odkopnu boty a řítím se k počítači, abych ho zapnula. Mezitím z kabelky vytahuji peníze, svačinu a ledovou kávu. Nevadí, že bude prosinec.

21.11.2017 v 8:14 | Karma článku: 8.72 | Přečteno: 359 | Diskuse

Anička Svobodová

Miluji život a podle toho se chovám. Proč ne ?

Čím je člověk starší, tím víc a častěji rekapituluje svůj dosavadní život. A když si uvědomí, že nikdy neví, jak dlouho tady bude, začne si vážit i všedních dnů se spoustou malých radostí, které dřív kolem sebe nestihl vidět.

19.11.2017 v 11:34 | Karma článku: 12.46 | Přečteno: 301 | Diskuse

Jan Jílek

Stav smíření a stav rezignace

Umění je krása a také dřina. David dorazil na vteřinu přesně v 9:30, a netušil jsem, že odejde odpoledne. Probírali jsme scénář filmu od začátku do konce.

19.11.2017 v 1:39 | Karma článku: 14.20 | Přečteno: 447 | Diskuse
Počet článků 5 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 997
"Nothing is so embarrassing as watching someone do something that you said couldn't be done." - Sam Ewing


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.